Leden 2011

Eminem

30. ledna 2011 v 22:02 | Geralt z Rivie |  Music
 Eminem: jeden z nejlepších a nejznámějších amerických raperů se dostal do mé obliby už dávno. Mě osobně se jeho písničky velice líbí takže mu věnuji článek
  Eminem, vlastním jménem Marshall Bruce Mathers III, se narodil 17. října 1972 v St. Joseph nedaleko Kansas City. Dětství neměl příliš šťastné: Matce Debbie Mathers-Briggs se narodil v 17-letech a otec během několika měsíců odešel, takže žil sám s mámou a později s mladším bratrem. Matka se živila jako prostitutka a byla závislá na drogách. Proto vyrůstal u strýce Ronalda, který ovšem zemřel na předávkování heroinem. Celé dětství se neustále stěhoval mezi Detroitem a Kansas City, měnil školy a špatně si hledal kamarády.
Eminem

Operace Overlord - Day D

25. ledna 2011 v 20:18 | Geralt z Rivie |  Worl of War II
Plán Operace
Day-D, Den osvobození. Nejznámější Den D je 6. 6 1944 započínající velké evropské osvobození spojenci od nacistického Německa ve 2. světové válce. Den D byl součástí operace Overlord. Den D byl původně plánován na 5. června 1944 ale k vůli špatnému počasí se operace odložila na 6.6. Pro spojence tato akce skončila vítězně ale k vůli některým chybám byli ztráty obrovské. Pláže na kterých se spojenci vylodili měli krycí jména-Utah, Omaha, Gold, Juno a Sword. První dvě pláže patřily Američanům a zbývající obsadily Britové. Dne D se zúčastnilo i letectvo, které v nočních hodinách shazovalo parašutisty kteří obsazovali strategické posty například křižovatky, mosty a vesnice.

Válka v Evropě

25. ledna 2011 v 20:15 | Geralt z Rivie |  Worl of War II
V Evropě se odehrávala nejdůležitější část 2. světové války, a proto myslím že je zbytečné abych o tom dělal přehled. Články tu najdete o tom nejdůležitějším jako je bitva o Británi, bitva u Stalingradu, operace Overlord atd. Dále se omlouvám, že články nepudou po časové ose, ale dělám je podle toho jak mě bitvy baví :-)

Oblíbené citáty

19. ledna 2011 v 13:13 | Geralt z Rivie |  Worl of War II
 Jelikož mě se citáty velice líbí, rozhodl jsem se jim věnovat článek. I když nejsou všechny s válečnou tématikou, jsou opravdu dobré. No hezké čtení.

Winston Churchill

Válka v Tichomoří

18. ledna 2011 v 17:31 | Geralt z Rivie |  Worl of War II
Lodě u Guadalcanalu
   Válka v Tichomoří začala 7. 7. 1941 útokem na Americký námořní přístav svazem japonských šesti letadlových lodí, bez vyhlášení války. Téhož dne došlo k náletům na Americká armádní letiště na Filipínách a k bombardování Singapuru. O den později USA vyhlásila Japonsku válku. Japonsko okamžitě začalo ofenzívu ničící spojenecké vojenské základny a toto tažení skončilo až 26. 4. 1942. Jedinou významnou operací bylo bombardování Tokia 18. 4. Pak se situace začala obracet.
   Japonci vyvolaly dlouho plánovanou bitvu s letadlovými loděmi u Midway, ale při ní utrpěly velké ztráty. 7. 8. 1942 se Americké jednotky vylodily na Guadalcanalu. Kde se odehrávaly urputné boje až do 7. 2. 1943. Evakuací japonských jednotek, neúspěchy Japonců pokračovaly, nejvýznamnější byla porážka v Bismarkově moři. Americká ofenzíva pokračovala osvobozováním tichomořských ostrovů od Japonců.
   V lednu 1945 přišli boje o Filipíny, které také postupně osvobodily. Dne 19. 2 se spojenci vylodily na Ivodžimě a 1. Dubna na Okinavě, čímž začal útok na japonské ostrovy.Poté Spojenci rozhodly provést názorný zastrašující úder, aby se předešlo dalším ztrátám na životech. Dne 6. 8. 1945 byla svržena atomová bomba na Hirošimu a 9. 8 na Nagasaki. Tyto údery byly velice úspěšné. 15. Srpna bylo uzavřeno příměří a 2. Září byla na lodi Missuri podepsána Japonská kapitulace.
    Tím definitivně skončil nejstrašlivější konflikt v historii Lidstva - 2. světová válka


V dalších článcích rozeberu důležité bitvy války v Tichomoří (např. bitva u Guadalcanalu)

Válka v Africe

15. ledna 2011 v 20:03 | Geralt z Rivie |  Worl of War II
Německý postup v Libyi


Tažení vojsk Osy začalo v Severní Africe v září roku 1940, vpádem 160 000italských vojáků z Libye do Egypta, jenž byl protektorátem Britů. Italský postup byl však ukončen po 100 kilometrech, krátce na to zahájilo 36 000 britských, australských, novozélandských a indických vojáků protiútok, který měl za následek vyhnání Italů z Libye. Po tomto katastrofálním tažení byl Mussolini donucen požádat o pomoc Hitlera, který vyslal do Afriky 2 divize (asi 40 000 vojáků) pod vedením Generála Rommela.


Little Walter - My Baby

14. ledna 2011 v 20:08 | Geralt z Rivie |  Music
Ne že bych byl nějaký velký poslouchač jazzu, ale tahle písnička mě ve filmu, který jsme si pouštěly na hudebce (divný na hudebce, většinou neposlouchám), velice zaujala. Nu což, asi Lízovatím :-).


Operace Barbarossa

13. ledna 2011 v 20:47 | Geralt z Rivie |  Worl of War II
Operace Barbarossa začala 21. 6. 1941, kdy německá vojska překročila hranici SSSR a rychle postupovaly, jelikož sovětští obránci byly špatně trénovaní a vyzbrojení. Do poloviny července obsadily Němci Minsk a Smolensk. 26. září obklíčila německá skupina armád STŘED (druhá a třetí pancéřová skupina) Kyjev. Německá armáda byla zastavana Rusy až těsně před Moskvou, kde se dále odehrávaly tuhé boje. Zastavením ofenzívy byla ukončena operace Barbarossa.

Němečtí vojáci, kdesi v SSSR

2. světová válka

13. ledna 2011 v 20:43 | Geralt z Rivie |  Worl of War II
Jelikož je 2. světová válka už dlouho mou velkou zálibou, rozhodl jsem se věnovat ji rubriku, ve které najdete vše důležité o tomto největším konfliktu všech dob. 

Očekávání nejlepších PC her roku 2011

13. ledna 2011 v 17:11 | Geralt z Rivie

Očekávání do tohoto roku v oblasti počítačových her je pochopitelně obrovské. Zde jsou ty TOP 11, které mají ohlášeno datum vydání v tomto roce.


Crysis 2
Jedna z nejlepších her ohlášená na tento rok (vedle Zaklínače a Mass Effectu)! Super akce, výborná grafika a úžasný herní zážitek, bohužel můj počítač se pro jistotu rozbil už teď aby se nemusel o zpuštění Crysis ani pokoušet…. Tady je trailer, podle mě slbující skvělou zábavu.
Přivítaní

12. ledna 2011 v 21:07 | Geralt z Rivie
Wítejte na mém blogu, tento blog byl založen, ne proto aby tu denně bylo stovky lidí, tady najdete většinu mých zážitků a několik poznatků o mých koníčcích, ke kterým patří 2. Světová válka, počítačové hry a počítač samotný (o tom zatím bohužel nevím, ale na tomto blogu budu psát jak se v tom zlepšuji). Najdete tu recenze na filmy, seriály, PC hry atd. Tak doufejme že to ňáký čas vydržím, je to moje novoroční předsevzetí.