Sága o Zaklínači - Krev Elfů

29. března 2011 v 20:55 | Geralt z Rivie |  Books
Sága o zaklínači je nejspíš nejlepší dílo krále polské fantasy, Andrzeje Sapkovského. Sága má pět dílů: Krev Elfů, čas Opovržení, Křest Ohněm, Věž Vlaštovky a Paní jezera. Všechny díla jsou podle mě skvělá a jedna z nejlepších co kdy byla napsána. Knihy se vyznačují nechronologickým dějem, jako koláž mnoha příběhů, které sou rozpracovány, vedle hlavních postav, do nebývalé hloubky. Nedílnou součástí ságy je tak politika. Sága o Zaklínači je obrovsky rozpracované dílo do posledních podrobností Pro mě byly všechny díla naprosto úchvatným zážitkem a všem (i když si tento článek nejspíš přečtou jen dva lidi) doporučuji. V tomto článku se podíván (amatérsky) na zoubek 1. Dílu Krev Elfů.

Krev Elfů je promyšlené, uzavřené dílo, které výborně uvozuje celý děj. V prvním díle nakoukneme do příběhů všech důležitých postav, hlavně však Geralta a Ciri. Jde hlavně o dospívání Ciri a útrap spojené s tím. Také Sapkowski pomalu, ale jistě rozebírá Geraltovu psychiku, city a motivaci, což se později vyvine jako slušná zábava J . Příběh se odehrává za relativního příměří mezi zeměni Severu a Nifgaardem, mocné říše na jihu, po válce a obsazení Cintry, kde začíná naše vyprávění, útěkem Cirili, vnučky královny Callanthé, z hořící Cintry, ale více už si přečtete sami. Jediné mínus jsou ilustrace. Podle mě se vůbec ke knížce nechodí, je to možná jen můj pocit, ale hlavně v pozdějších dílech, kdy postavy přibývají a jejich zhled si představuji podle svého a tak my nevlídné, jednoduché kresby se do příběhu opravdu nehodí.
Tak to byla má první recenze/ nerecenze, doufám že se vám alespoň trochu líbila, a snad příští recenze budou lepší. Děkuju za pozornost a dobrou noc a nezapomeňte. Nadchází čas Bílé zimy a Bílého světla, čas šílenství a nenávisti a něco končí, TeddDeireádh - Čas Konce tak praví Ithlinina věštba…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaká je vaše nejoblíbenější postava v Sáze o Zaklínači?

Geralt z Rivie 17.6% (3)
Cirilla z Cintry 5.9% (1)
Milwa 11.8% (2)
Cahir aep Ceallach 5.9% (1)
Emiel Regis 17.6% (3)
Angouleme 5.9% (1)
Marigold 5.9% (1)
Yennefer z Vengebergu 11.8% (2)
Triss Ranuncul 17.6% (3)

Komentáře

1 Cassandra Pentagast Cassandra Pentagast | 30. března 2011 v 23:03 | Reagovat

Pěkné. Až mi Varric dovypráví ten svůj ujetej příběh o Šampionovi, tak si o Zaklínači také přečtu :-)

2 Cassandra Pentagast Cassandra Pentagast | 30. března 2011 v 23:04 | Reagovat

Sakra, jsem prozrazen. Netušil jsem že mi tam zůstane fotka :-D :-D

3 Geralt z Rivie Geralt z Rivie | Web | 31. března 2011 v 7:20 | Reagovat

:D

4 JH JH | 18. února 2013 v 9:33 | Reagovat

Yarpen Zigrin,kurva ! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama